Możesz go stakować i zarabiać dzięki rocznej stopie zwrotu (APY) na poziomie 3350%. Choć jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta, pamiętaj, że z czasem odsetki będą spadały. Niemniej jednak na razie pozostają bardzo zachęcające. Platforma oferuje natychmiastowy zakup dla handlowców, którzy chcą nabyć monety po aktualnej cenie rynkowej. Dla bardziej zaawansowanych handlowców, OKX udostępnia również zaawansowaną platformę do analizy wykresów.

Jedynym kosztem jest 5 USD prowizji, pobierane podczas wypłaty środków. Broker przestrzega międzynarodowych przepisów w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Rachunek demonstracyjny oraz dla zweryfikowanych klientów. Dzięki kontu demo przetestujesz dowolne strategie inwestycyjne bez ryzyka utraty pieniędzy.

Jak bezpiecznie kupić BTC?

W Bitcoinie chodzi głównie o użytkownika – to tutaj powstało stwierdzenie, że każdy w sieci jest swoim bankiem. Bitcoin to kryptowaluta, która powstała w 2009 roku, jako odpowiedź na szalejący od 2007 kryzys finansowy. Kryptowaluta wykazała potencjał do zrewolucjonizowania branży finansowej ze względu na swój zdecentralizowany charakter. Oznacza to, że możesz zarówno dużo zarobić, jak i wiele stracić.

  • Transakcje odbywają się pomiędzy użytkownikami, którzy pozostają dla siebie anonimowi.
  • EToro obsługuje różne metody płatności, w tym BLIK, Przelewy 24, płatność z pomocą karty kredytowej i PayPal (19).
  • 35% tokenów zostanie przeznaczonych na działania marketingowe i rozwój $BTCMTX.
  • Następnie znajdź portfel, w którym bezpiecznie przechowasz swoje cyfrowe aktywa i kup kryptowalutę.

Ostatni sposób, który zapewnia dość sporą anonimowość, ale jest mniej wygodny, ponieważ nie w każdym mieście jest dostępny. Następnie trzeba włożyć we wskazane miejsce wyliczoną ilość gotówki, za którą chcesz kupić bitcoiny. W większości urządzeń kwota ta musi być wielokrotnością 100. Do tej pory cały czas rozpatrujemy sytuację, w której za bitcoiny płacisz w polskiej walucie, czyli w złotówkach. Jednak za bitcoiny możesz zapłacić również środkami w innych, obcych walutach.

Dlaczego Bitcoin jest tak popularny?

Akceptowane metody płatności, które pozwolą ci w krótkim czasie zainwestować w Bitcoina, to przelew, karta kredytowa/debetowa, PayPal, Skrill i wiele innych. Bitcoin cieszy się niesłabnącą popularnością dow jones industrial average yawns po fomc na całym świecie. Gdy znajdziesz odpowiednią ofertę, skontaktuj się ze sprzedającym i umów się na dokonanie płatności. W zamian za gotówkę otrzymasz specjalny kod, który wymienisz na bitcoiny.

Musisz zwróć uwagę na koszty, bezpieczeństwo,niezawodność serwisu. Najłatwiejszą metodą jest korzystanie z rankingu giełd, na którychmożesz w wygodny i szybki sposób porównać wiele platform i wybrać najlepiej dopasowanądo twoich potrzeb. Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem osiąganego dziennego wolumenu transakcji handlowych.

Co po kupnie Bitcoina? Jak przechowywać kryptowaluty?

To zjawisko, znane jako adopcja, może okazać się kluczem do dalszego wzrostu wartości kryptoaktywów. Podobnie jest z bitcoinem – po każdym skoku wartości następuje chwila “odpoczynku”, kiedy cena spada. To naturalny proces, który pozwala rynkowi „odetchnąć” po intensywnym biegu. Wyobraź sobie, że biegniesz maraton – po każdym intensywnym sprincie zwalniasz tempo, aby złapać oddech. Pierwsza transakcja w BTC miała miejsce w 2009 roku (11). Od tamtej pory wartość monety osiągnęła imponujący wzrost.

Dzięki niemu poznasz również najlepsze sposoby zakupu i przechowywania bitcoina, na przykład w bezpiecznym portfelu bitcoin. Mimo cyklicznych fluktuacji, inwestorzy nadal zwracają uwagę na monetę. Zanim jednak zdecydują się na zakup bitcoina, powinni zrozumieć mechanizmy rządzące kryptowalutą a także potencjalne ryzyko.

Ale Naga to nie tylko aplikacja do tradingu krypt – to także platforma giełdowa z opcją portfela, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać zakupione wirtualne waluty. Serwis oferuje kontrakty CFD na kryptowaluty – do wyboru aktualnie jest 14 najbardziej popularnych krypto. W tabeli opłat nie jest polityka prywatności przewidziana prowizja, ale standardowo spread. Jest on różny dla poszczególnych kryptowalut, nie wynosi natomiast mniej niż 0,5%. Dla przykładu, w przypadku Bitcoina będzie to minimum 1% ceny rynkowej (spread standardowy 1-1,5% ceny rynkowej). Każda wymiana Bitcoina będzie oferować własne metody wpłat.

Jak kupić Bitcoin w kantorze kryptowalut?

Mimo że rynek kryptowalut nie zawsze traktuje inwestorów łagodnie, Bitcoin (BTC) – jego pionier i lider, zawsze odzyskuje siły… Lub mówiąc dokładniej – wartość. Po dokonaniu transakcji otrzymamy numer zamówienia potwierdzający zakup BTC, który możemy skopiować aby sprawdzić jego status w zakładce na cash.tokeneo.com. W moim przypadku bitcoiny dotarły na portfel w ciągu niecałej godziny (dokładnie 56 minut, więc plus za szybkość finalizacji transakcji). Gdy mamy już złotówki na koncie giełdy bitbay i chcemy kupić za nie bitcoina – przechodzimy do zakładki giełda (1) i z menu wybieramy parę BTC/PLN (2).

Krok 2: Wpłać środki

Ale czy możliwe jest kupowanie bitcoinów za gotówkę? Taka opcja istnieje, a można ją zrealizować na co najmniej dwa sposoby. Jeśli wybierzesz greenback wyższe niż optymizm słabnie szybką transakcję, po lewej stronie otworzy się dodatkowe menu, w którym należy wybrać parę walut, biorących udział w transakcji, np.

Jak już wspominałem jedną z cech krytpowalut jest to, że mają ograniczoną podaż. W przypadku Bitcoina oznacza to, że może zostać wydobytych maksymalnie 21 milionów bitcoinów. Nie da się później dorobić czy „dodrukować” bitcoinów jak w przypadku tradycyjnych walut fiducjarnych. Przez to nikt nie może kontrolować kryptowalut co jest zupełnym przeciwieństwiem zwykłych walut, które są emitowane przez banki centralne i rządy. Stosowane klucze kryptograficzne mają za zadanie zabezpieczanie transakcji oraz mają z góry narzuconą podaż, czyli całkowitą ilość monet/jednostek. Co decyduje o tym, że krytowaluty mają skłonność do deflacji.

Jeśli chcesz kupić bitcoina za PLN, konieczna będzie weryfikacja danych. Dokonywanie transakcji na giełdzie jest bardzo proste. Jeśli posiadasz zweryfikowane konto, wystarczy, że złożysz zlecenie.